1. Merhaba ! Kadınların kurduğu ve yönettiği tek Kadın Sitesi Kadınlar Forumu'na Hoşgeldiniz ...
    Forumumuz ücretsizdir.Kadınlar için geniş bir bilgi ağı oluşturmaya çalıştığımız forum sitemize katılmak için Keyifli forumlar dileriz

Gebelik Anne Adayları Doğum Çantanızda Neler Var?

Konusu 'Editörün Kalemi' forumundadır ve Perspektif tarafından 14 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. Perspektif

Perspektif ve biricik Tarçını ... Yönetici

Beğenileri:
    18.236
    Yer:
    Sonsuzluk
    Sevgili anneler doğum çantanızda neler vardı?
    Sizce doğum çantasının olmazsa olmazı nelerdir?
    ve anne adaylarımız siz doğum çantalarınızı hazırladınızmı?
    Kaçıncı ayda hazırlamaya başlayacaksınız?

Tecrübeli anneler ile yeni anne adayları arasında karşılıklı yorumlar olursa bilgilendirici bir yazı olacağını düşündüm. :)

5 kişi bunu beğendi.
  2. Gülsevin

Gülsevin Kis Gunesimm, Yaz Cicegim.. Yönetici

Beğenileri:
    15.187
    Yer:
    UK
    Internette bircok liste var bu konuyla ilgili. Ve cogu da abartili listeler.
    Bence dogum cantasi hastanenin ozelligine yatis suresine Evle olan yakinligina (eksikler oldugunda tamamlamak icin) gore secilebilir.
    Ben 30. haftadan sonra hazirlamistim hatirladigim kadariyla yazayim
    Bebek icin
    2 zibin takimi (kullanildi)
    1 hastane cikisi (kullanildi)
    Bebek bezi 10-15 tane kadar (5-6 tanesi kaldi)
    3 citcitli badi (2 si kullanildi)
    3 corap (2 si kullanildi)
    Pamuk alt temizligi icin (2 defa kullandim)
    Islak Mendil (kullanildi)
    2 Battaniye (biri inceydi kullandim digeri cikarken lazim olacak diye sonradan esim getirdi)
    Biberon - emzik (Emzik gereksizmis biberonda hastaneden verdiler)
    4-5 tane agiz bezi (birkacini kullandim)

Kendim icin
    2 gecelik (onden dugmesiz olani kullanissizdi)
    1 Pijama takimi (kullanildi)
    Ic camasirlari (kullanildi)
    Ped (kullanildi-onerilen hastabezine hic ihtiyac duymadim)
    Terlik (Olmazsa olmaz)
    Sampuan-dismacunu/firca - havlu-tarak (kullanildi)
    Gogus pedi (maalesef kullanamadim)

Sanirim bu kadardi. 2 Gece 2 Gunduz kaldim hastanede hemen hemen hepsi isime yaradi. Bunlarin haricinde de hicbirseye ihtiyac duymadim. Olsaydida zaten annem ve esim aksam gidip sabah geliyorlardi yanima getirebilirlerdi
    2 Corap

11 kişi bunu beğendi.
  3. Perspektif

Perspektif ve biricik Tarçını ... Yönetici

Beğenileri:
    18.236
    Yer:
    Sonsuzluk
    Teşekkürler Gül...Bende internettede ki hazır listelerden ziyade birebir annelerimizden bu konuda ki tecrübelerini öğrenmek istemiştim.

2 kişi bunu beğendi.
  4. belkıs

belkıs Üye

Beğenileri:
    1.489
    sen çok kalmışsın cnm o yüzden çantan epey kalabalıkmış geçmiş olsun tekrar :)

2 kişi bunu beğendi.
  5. ๖ۣۜ♥ áℓℓy ๖ۣۜ♥

๖ۣۜ♥ áℓℓy ๖ۣۜ♥ ♥ ahmed talha ♥ Üye

Beğenileri:
    6.241
    Yer:
    istanbul
    Gule katiliyorum evin yakinligina, hastanenin sagladigi imkanlara ve dogum sekline gore liste farklilastirilabilir.
    Mesela ben normal dogumm yaptim ve sadece dogurdugum gece kaldim hastanede oglene evime ciktim.

Bebek icin:
    1 buyuk hastane cikisi
    1 kucuk hastane cikisi (5 li takim oluyo ve battaniye olmuyo icinde)
    2-3 tane citcitli body
    2-3 tane corap
    Yedek ince battaniye kissa bi tanede cikis icin kalin battaniye
    1 tane mermersahi (ince tulbent) ic dis zibin takim
    cocuk bezi 10-15 tane
    islak mendil
    Biberon, emzik..

Anne icin:
    2 takim pijama sezeryanli icin gecelik
    sabahlik
    terlik, corap
    2-3 tane emzirme sutyeni ve kilot
    yeteri kadar ped ve hasta bezi
    havlu kagit, havlu, islak mendil, sampuan, dismacunu , disfircasi, banyo havlusu, tarak, cimbiz :)
    Hastane cikisi icin normal kiyafet..

Genel olarak ihtiyaclar bunlar ama ben kendim icin havludur vs.. Almadim bic cunku gerek gormedim kisa sureli kalcagim icin ihtiyac olsaydida hastane ozel oldugu icin ordan veriyolar.. Hatta bize bez, islak mendil bile verdiler..
    2 pijama fazla oldu ve hadtane cok sicak oldugundan kalin pijamayi giyemedim ama sezeryanlilar usuyomus sanirim. Alt pijamamida giydirmediler bana ustum ortuluydu hep.. Oglumada 2 takim kullandik aslinda birle idare edicektik ki altini degisirken fiydirdi sipa :) 2 battaniyeyede ihtiyac duyduk.. Biberon ve emzige hic ihtiyac duymadim cok sukur sutum geldi.. ayaklı tulumu 2 kat olunca corabada ihtiyac duymadim..
    Aklima gelenler bunlar umarim faydali olur..

11 kişi bunu beğendi.
  6. belkıs

belkıs Üye

Beğenileri:
    1.489
    ben normal doğum yaptım ve hastanede hiç kalmadım 3 saat sonra evime döndüm o yüzden çok fazla şey götürmedim birtane hastane çıkışı takımı battaniye zıbınlar dahil olanından 5 adet bez ıslak mendil yüzünü örtmeye tülbent çorap ( doğduklarında ayakları buz gibi oluo zıbınların içine giydirmek için ) bir adet daha zıbın takımı bebek mendili emzik ve biberon ( kulanmadık ama lazım olur die ) kendim içinde pijama iç çamaşırı hasta bezi çorap yelek vs :) çantamı son ayımda hazırlamıştım :)

4 kişi bunu beğendi.
  7. Gülay t.

Gülay t. Bölüm Yöneticisi

Beğenileri:
    20.198
    Maşallah arkadaşlar her şeyi yazmışlar ben sadece şunu ekleyeyim, 7. ayı doldurduktan sonra her an erken doğum olabilir diye düşünüp hazırlamıştım ben çantamı. Ve sanırım öncesinde hazırlamak gereksiz, çok büyük anormallik olmadıktan sonra genelde bebekler 7. aydan sonra doğuyorlar. Hatta doktorum 7. aydan önce mümkünse bebeğe de hiçbirşey almamamı önermişti ne olur ne olmaz diye, sonradan anneler çok üzülüyor bebeğe birşey olunca aldığı şeyler üzüntü kaynağı oluyor.

7 veya 8. ay doldurulunca hazırlanabilir çanta. Ve mümkünse hazırlanan çanta arabanın bagajında durmalı, araba da evin yakınında tabi, özellikle de geceleri. bir arkadaş demişti bana dikkate almadım, annemlere gittiğim gece orada sancılandım ve çanta evde olduğu için mecburen eve geldik bir daha.

Çünkü normal doğumun ne zaman olacağı kestirilemiyor ve bazen arabayla bir yere gittiğinizde bir anormallik oluyor ve hastaneye gitmeniz gerekiyor eviniz uzaksa eve gitmek vakit kaybı olabilir.

4 kişi bunu beğendi.
  8. meva 85

meva 85 Üye

Beğenileri:
    6.112
    bende arkadaşların hazırladıkların hepsini koymuştum 7aydayken ve durmadan hevesten çıkarıp çıkarıp bakıyordumm bebegim giymeden eskidi valla çok hevesli oluyor ins herkeze gösteresin geliyor durmadan bakasın hiçç bıkmadan

2 kişi bunu beğendi.
  9. Gülay t.

Gülay t. Bölüm Yöneticisi

Beğenileri:
    20.198
    Ay sorma Nidacım, çantasını pek bozmak istemedim ama çekmeceye koyduğum kıyafetlerine istinasız hergün çıkarıp bakıyordum ve dua ediyordum sağlıklı günlerde giymeyi nasib etsin diye Rabbime, çok şükür Rabbime bu günleri gösterdi.

2 kişi bunu beğendi.
  10. elifyusufduru

elifyusufduru Üye

Beğenileri:
    4.406
    Yer:
    Türkiye Cumhuriyeti
    almanyada cocuk icin sadece 1 takim koyuluyor, resim cekerken giydirmek icin ve eve dönüste...

hastanede yatarken bez islak mendil ped gögüs pedi akliniza gelebilecek hersey odanizda sinirsiz var ztn...
    kendim icin kisisel koyacaklarim :rolleyes:

pijama takimi -4 tane
    emzirme sütyenleri
    mp3 calar
    foto mak.
    hurma-oyuncak
    pijmalara uygun renkte corap:D
    lohusa taclarim yine pijamalara uygun renkte:D
    geceleri atistirmak icin cikolata-naneli sakiz vs..(abur cubur):D
    dogumdan sonra rahatsiz etmicek baksir ;)
    1 tane sabahlik.. (wc ye fln giderken lzm oluyo)
    dis fircam
    rimel-göz kalemi
    koltuk alti rollon
    eve dönüste giymek icin esortman takimi
    simdilik aklima gelenler bunlar..

8 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş

Arama Motorundan Bu Sayfaya Gelenler

1. anne hadtane cikisi