Notu Gizle

Selam Ziyaretçi,

Türkiye'nin kadınlar tarafından kurulan ve yönetilen tek sitesi kadinlarforumu.com'a hoşgeldin !

Sitemize sadece kadınlar üye olabiliyor. Sen de bu kriteri karşılıyorsan hemen aramıza katıl, paylaşıma ortak ol!

Sarımsak Çayı Tarifi Sarımsak Çayı Kullananlar

Konusu 'Diyet Haberleri-Sağlıklı Beslenme Önerileri' forumundadır ve Gözlüklü Kedi tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Gözlüklü Kedi

Gözlüklü Kedi Su uyur, demlenir çay olur; aşk uyanır... Bölüm Yöneticisi

Beğenileri:
    8.071
    Yer:
    İstanbul
    Son dönemlerde her yerde reklamı dönüyor. Angelina Jolie'nin zayıflama formülü diye. Sarımsak hapı, çayı, yağı bir sürü ürün var. Kullananlar çok faydasını gördüklerini söylüyor ama nedense hep reklam sayfalarında. Forumlarda tek kelime bir şey bulmak mümkün değil. Ender Saraç'ın sitesinde de tarifi var. Ürüne hem 60tl verip hem her ne kadar yan etkisi olmadığı idda edilse de, sağlığımızla oynamamak adına kendi çayımızı kendimiz yapıp en azından meramımızı gideririz :)

3-4 parmak ucu kadar taze zencefil 1 büyük bardak suda 6 dk. kaynatın, içine 2 iri diş hafif ezilmiş sarımsakları koyun 5 dk.demlensin, süzün, 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin, çok az bal koyup ılık-sıcak arası için. Bu çayı günde 2 fincan; ne çok aç, ne çok tok olmayacak şekilde içiniz. Afiyet olsun.

0000b.

sarımsak-çayı-620x330.

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Ocak 2014
    10 kişi bunu beğendi.
  2. umudun mavisi

umudun mavisi ben senin bana gelme ihtimalini seviyorum :) Üye

Beğenileri:
    21.085
    benimde çok dikkatimi çekti bu çay,ender sarçoğlunun programında söylediği gibi yaptım içtim aslında tadı bana göre hoştu.zencefil limon güzel bir tat oluşturuyor.tabi balda eklenince mayhoş bişey oluyor.merak edenlere hiç sarımsak kokmuyor.yanlız benim normalde de tansyonum düşüktür bu çaydan 3 gün içim ve 3 günde baş ağrım oldu sanra farettim tansyonumu daha da düşürdü galiba (ölçmedim) bende bıraktım.

6 kişi bunu beğendi.
  3. yolcu

yolcu Üye

Beğenileri:
    7.550
    Ben de kuzenimden duydum.o da içiyordu kendisi yapiyor ama cayi. Evet Nurcan ablanin dediği gibi koku hic olmuyor. Arkadaşlari önermiş ona da. Ama faydasini gördü mu haberim yok ondan

5 kişi bunu beğendi.
  4. Gözlüklü Kedi

Gözlüklü Kedi Su uyur, demlenir çay olur; aşk uyanır... Bölüm Yöneticisi

Beğenileri:
    8.071
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun Nurcan abla. Olabilir tabi dikkat etmek lazım. Tansiyon hastası, ülseri olanlar dikkatli kullanmalı.
    Fahriye eğer kuzeninle görüşürsen sorabilir misin faydasını görmüş mü? İnternette hiç kullanıcı yorumu bulamadım. Hiç olmazsa benim gibi arayan biri olursa faydalanır ;)

6 kişi bunu beğendi.
  5. umudun mavisi

umudun mavisi ben senin bana gelme ihtimalini seviyorum :) Üye

Beğenileri:
    21.085
    sağol zeynep.valla bende merak ediyorum bu çayla fahriye evcenin zayıfladığı reklamları neredeyse tüm sayfa kenarlarında çıkıyor bende merak ediyorum gerçekten faydalımı.bu arada bende kendim yapıyordum

2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş